DSP Alba continuă acțiunea de imunizare a populației. Astfel, începând cu acestă lună, s-a demarat activitatea de vaccinare a populației din zonele rurale, așadar și în comuna noastră. În acest sens, echipele mobile ale Direcției de Sănătate Publică Alba se deplasează în localitățile rurale unde sunt solicitări pentru vaccin (la Fărău vaccinarea se va realiza într-un spațiu amenajat de către Primărie, la Căminul Cultural  Fărău).

Vaccinarea se face cu MODERNA, în două etape, cu rapel la 28 de zile. Locuitorii Comunei Fărău, cu vârsta peste 18 ani , care doresc să fie imunizați, sunt rugați să contacteze Primăria Fărău : persoana de contact  Trif Simona-Iuliana, tel.0742463398.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support